everlast.waw.pl

Warszawa biznesowa, czyli biznes w Warszawie

Warszawa biznesowa, czyli biznes w Warszawie

Warszawa biznesowa, czyli biznes w Warszawie

Stolica przyciąga biznes. W Warszawie znajdziemy nie tylko siedziby najpoważniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie firm na światowym rynku, ale według magazynu Forbes, jest to również najlepsze miejsce na rozwój własnego biznesu. Warszawa znalazła się tym samym w rankingu 10 miast, w których warto inwestować w biznes, obok Londynu, Kairu, Sofii oraz Moskwy.

Warszawa jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, ale też naukowym, kulturalnym i politycznym. Tutaj znajdują się siedziby władz m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz naczelnej instytucji finansowej czyli Narodowego Banku Polskiego. Warto dodać, iż Warszawa nie przypadkowo jest także siedzibą agencji Frontex odpowiedzialnej za bezpieczeństwo zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

Warszawa siedzibą wielkich firm

Znakiem rozwoju Warszawy jako serca biznesu w Polsce może być fakt otwarcia w 2015 roku na Pradze Północ, w dawnej Fabryce Wódek Koneser placówki Google Campus. Tego typu ośrodki znajdują się w Tel Avivie, Seulu, Londynie i Madrycie – polski Google Campus jest piątą placówką na świecie otwartą przez giganta z Mountain Viev. Skupiona tutaj wokół startupów Google’a międzynarodowa społeczność zapewni przedsiębiorcom kontakty, możliwości i środki potrzebne do rozwoju biznesu.

W Warszawie znajdziemy również siedziby tak wielkich i rozpoznawalnych marek, jak Allegro, Facebook, Samsung, Dell, IBM, Mercedes czy Orange. Przyciąga je tutaj fakt, że polski rząd zdecydowanie angażuje się w rozwój polskiego biznesu, co ułatwia wielu firmom światowym osiągnięcie prawdziwego finansowego sukcesu na naszym rynku.

Warszawa – biznes prestiżowy

Warszawski adres firmy zapewnia jej zdecydowanie większy prestiż i renomę. Europejska metropolia znana jest za granicą, co ułatwia rozpoznanie i wiarygodność wobec potencjalnych partnerów z innych krajów. Dużo łatwiej również, dzięki posiadaniu adresu firmy w Warszawie, uzyskać dobre wypozycjonowanie jej w Internecie, co w dzisiejszych czasach naturalnie wręcz zwiększa szanse na sukces biznesu. Obecność na warszawskim rynku wielu firm pozwala również łatwiej i szybciej nawiązać z nimi współpracę, bez konieczności odbywania męczących podróży. Wszystko to sprawia, że biznes w Warszawie kwitnie i raczej nie zanosi się na poważniejszy jego kryzys.

 

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment