everlast.waw.pl

Warszawa – gdzie dobrze zjeść

Warszawa – gdzie dobrze zjeść

Warszawa – gdzie dobrze zjeść

Warszawa ma bogaty wybór restauracji, barów, fast foodów i jadłodajni. Bogaty wybór restauracji w Warszawie może przyprawić o zawrót głowy. Kuchnia tradycyjnie polska, orientalna, amerykańska, japońska, a może grecka? Wszystko zależy tylko od naszych upodobań i zasobności portfela, a właściwie każdego dnia możemy znaleźć w Warszawie restauracje specjalizujące się w kuchni danego kraju. Warto przy tym śledzić opinie krytyków kulinarnych, fora lub grupy na Facebooku polecające sobie rzeczywiście dobre i sprawdzone restauracje.

Warszawa – gwiazdka Michelina dla najlepszej restauracji

Warszawa może pochwalić się pierwszą w Polsce restauracją, która zdobyła jako pierwsza w 2013 roku gwiazdkę w prestiżowym przewodniku kulinarnym Michelina. Mieszczące się na Agrykoli niepozorna z zewnątrz restauracja serwuje dania oparte na produktach sezonowych i najwyższej jakości. Stolik trzeba tutaj rezerwować kilka miesięcy naprzód, a goście chwalą sobie kuchnię, która za każdym razem może zaskoczyć nieoczekiwanym zestawieniem smakowym.

Warszawa – restauracje niepokorne

Luźna atmosfera, niewymyślne wnętrza i nastrój zabawy kuchnią, który udziela się gościom restauracji na Solcu i Mokotowie. Solec 44 to mieszcząca się w dawnym pawilonie klubokawiarnia zarządzana przez Aleksandra Barona, który serwuje gościom potrawy składające się z najlepszych polskich produktów, ale dalekie od tradycyjnej, nieco ciężkawej polskiej kuchni. Tu również znajdziemy sezonową kartę dań, a w niej pozycje tak zaskakujące jak policzki wołowe duszone w maśle z szafranem czy stir fry z pierwszymi wiosennymi warzywami. Pozytywnie zaskoczyć może także L’enfant terrible, nazwana tak od filozofii szefa kuchni i właściciela Michała Brysia, który jak niesforny dzieciak lub bawić się w restauracji o tej nazwie otwartej na Mokotowie. Smakosze znajdą w tej restauracji m.in. tatara z młodego jelenia, cielęcinę sous-vide z sosem gryczanym z piwem czy mleczny deser z dodatkiem lawendy. Szalona zabawa dla wszystkich, którzy jedzenie traktują nie jako obowiązującą dietę, ale impuls dla kreatywności.

Łatwo też zjeść coś na szybko w największych centrach handlowo-rozrywkowych, do których należą: Arkadia (największe pod względem powierzchni), Blue City, Galeria Mokotów, Promenada, Sadyba Best Mall, Wola Park oraz Złote Tarasy.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment