everlast.waw.pl

Warszawa nieruchomości, deweloperzy i spółdzielnie

Warszawa nieruchomości, deweloperzy i spółdzielnie

Warszawa nieruchomości, deweloperzy i spółdzielnie

Warszawa to ogromny rynek nieruchomości. Choć na warszawskim rynku nieruchomości powstają licznie nowe inwestycje mieszkaniowe, to jest on zdominowany przede wszystkim przez deweloperów. Spółdzielnie mieszkaniowe budują zdecydowanie mniej, ze względu na mniejsze możliwości finansowe, które utrudniają inwestowanie w zakup gruntu.

Warszawa – standard mieszkań spółdzielczych

Lokale na osiedlach spółdzielni mieszkaniowych różnią się od deweloperskich przede wszystkim standardami powierzchniowymi. O ile oferty deweloperskie w Warszawie kierowane są raczej do klienta zamożnego, który może pozwolić sobie na zakup obszernego, czasem dwupoziomowego mieszkania, o tyle spółdzielnie mieszkaniowe budują na ogół lokale dwupokojowe o typowym rozkładzie uniemożliwiających swobodę aranżacyjną przestrzeni. Różnica jest również w oddawaniu mieszkań do użytku. Deweloperzy najczęściej przygotowują tzw. stan surowy mieszkania, które wymaga wykończenia. Spółdzielnie mieszkaniowe oddają natomiast mieszkania „pod klucz”, gotowe do wprowadzenia się mieszkańców.

Warszawa – zalety mieszkania spółdzielczego

O ile uda nam się znaleźć oferty zakupu lokali w spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie, co jest dość problematyczne, zważywszy fakt, że budują one rzadziej i mniej, możemy liczyć z kolei na dobre przygotowanie spółdzielni do inwestycji, co znacznie skraca czas oczekiwania na gotowe mieszkanie. Również mały metraż lokali oferowanych w spółdzielniach mieszkaniowych jest według wielu klientów atutem. Tego typu mieszkania są bowiem w Warszawie najbardziej obecnie poszukiwane, ze względu na niższe ceny, koszty eksploatacji oraz chęć zakupu mieszkań często z myślą o ich wynajmie. Zaletą spółdzielni mieszkaniowych jest też większa pewność co do inwestora, rynek nieruchomości cierpi bowiem niejednokrotnie z powodu nieuczciwości deweloperów, na skutek których czas wprowadzenia się do własnego loku wydłuża się w nieskończoność. Trudno jednak stwierdzić jednoznacznie, która opcja jest dla nas najkorzystniejsza – klient za każdym razem musi sam podjąć tę decyzję.

Ciekawe

Warszawa jest jednym z najwyższych miast Europy po Moskwie, Paryżu, Frankfurcie nad Menem i Londynie. Najwyższym budynkiem mierzącym 237 m (z iglicą) jest wybudowany w 1955 Pałac Kultury i Nauki. Trzy kolejne pod względem wysokości to Warsaw Trade Tower z 1999 (208 m) oraz Rondo 1 z 2006 ex aequo z wieżowcem Złota 44 z 2013 (192 m). Historia wysokościowców w Warszawie sięga początku XX w., kiedy to postawiono wysoki na 51 m budynek PAST-y. W latach 30 XX w. dołączył do niego Prudential (Hotel Warszawa). Współczesne wysokościowce rozpoczęto budować w latach 60. i 70. XX w. Aktualnie w fazie budowy znajdują się wieżowce Warsaw Spire (220 m) oraz Q22 (195 m), których ukończenie planowane jest w 2016.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment