everlast.waw.pl

Warszawa to życie na osiedlach

Warszawa to życie na osiedlach

Warszawa to życie na osiedlach

Warszawa może przyprawić o zawrót głowy choćby ofertami mieszkaniowymi, które stanowią bogate źródło wiedzy o warszawiakach oraz o dynamicie zmian w stolicy.  Osiedla powstające w stolicy to propozycje lokali zarówno dla zasobniejszych portfeli, jak i skromniejszych finansowo oczekiwań. Do młodych ludzi planujących zakup swojego pierwszego lokum skierowany jest program Mieszkanie dla Młodych, umożliwiający dopłatę do kredytu na zakup mieszkania.

Warszawa – modne dzielnice mieszkaniowe

Do niezmiennie popularnych dzielnic, gdzie powstają nowe osiedla, należą w Warszawie Mokotów, Żoliborz i Powiśle oraz Śródmieście, które jednak potrafi nieco odstraszyć wygórowanymi cenami za mieszkania. Mokotów cieszy się popularnością ze względu na dobrze rozwiniętą tutaj infrastrukturę oraz ofertę edukacyjno-kulturalną. Żoliborz ceniony jest ze względu na dużą ilość zieleni i odrębny nieco od centrum miasta, niespieszny klimat. Powiśle to dzielnica modna wśród młodych mieszkańców Warszawy, którzy chętnie kupują mieszkania w dzielnicy pełnej klimatycznych knajpek i blisko Wisły, nad którą w lecie skupia się życie stolicy. Wszystkie te dzielnice nie należą niestety do najtańszych, a osiedla które tutaj powstają zaliczają się raczej do ekskluzywnych apartamentowców.

Warszawa – gdzie taniej kupić mieszkanie

Nieco tańsze oferty mieszkaniowe znajdziemy w takich dzielnicach Warszawy jak Wola, Praga Północ i Południe czy Bemowo. Najszybciej z nich rozwija się Wola, gdzie niemal na każdym kroku dawne tereny fabryczne przekształcane są obecnie w nowe osiedla mieszkaniowe. Dobra komunikacja z centrum miasta, dużo zieleni i rozwijająca się infrastruktura usługowo-rekreacyjna powoduje, że mieszkania kupowane są tu często i chętnie. Podobnie rozbudowuje się Praga Północ, przez lata uważana za dzielnicę niebezpieczną, obecnie dzięki otwarciu drugiej linii metra zyskuje na popularności. Powstają tu m.in. osiedla w dawnym Porcie Praskim. Największą i proporcjonalnie najtańszą ofertę osiedlową znajdziemy natomiast na Pradze Południe, która również w ostatnich latach staje się coraz bardziej rozwojową dzielnicą Warszawy.

Ciekawostka.

W Warszawie znajduje się około 60 budynków mających ponad 65 m wysokości, a w trzech przypadkach więcej niż 200 m. Warszawskie wieżowce to nie tylko największe budowle w Polsce, ale prezentują one również wysoką zabudowę w skali europejskiej.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment