everlast.waw.pl

Bary dla wegetarian i restauracje vege w Warszawie

Bary dla wegetarian i restauracje vege w Warszawie

Bary dla wegetarian i restauracje vege w Warszawie

Bary dla wegetarian i restauracje vege powstają jak grzyby po deszczu. Zapotrzebowanie systematycznie rośnie i obejmuje coraz to nowe kręgi konsumentów. Dieta wegetariańska i wegańska od dawna nie traktowana jest już jako dziwactwo. Bardziej jako świadome żywienie, unikanie mięsa z chowu przemysłowego, które zawiera w sobie więcej chemikaliów niż prawdziwych składników odżywczych, wreszcie dieta, która wielu osobom pomaga w ich kłopotach z trawieniem. Nic więc dziwnego, że bary wegetariańskie znajdziemy obecnie niemal w każdej dzielnicy w Warszawie, a jedzenie w nich serwowane smakuje nawet zagorzałym mięsożercom.

Warszawa odkrywa bary dla wegetarian

Idąc za modą na burgery, które od dwóch lat króluje w Warszawie, bary wegetariańskie wyspecjalizowały się również w wegeburgerach tworzonych m.in. z soczewicy, cieciorki czy różnego rodzaju nasion i orzechów mieszanych z warzywami. Warszawa zajada się więc nimi w takich barach wegetariańskich, jak Krowarzywa na Marszałkowskiej czy Chwast Food na Waryńskiego.

Krowarzywa uważana jest za jeden z najlepszych w Polsce barów wegetariańskich serwujących wegeburgery. Wiele z tych miejsc oferuje również możliwość uczestnictwa w warsztatach gotowania zgodnego z dietą wegetariańską lub wegańską, dając swoim sympatykom możliwość podejrzenia tajników kuchni i zastosowania sprawdzonych rozwiązań we własnym domu.

Warszawa hummusem silna

Wraz z popularnością diety wegetariańskiej jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać w Warszawie bary wegetariańskie specjalizujące się w przysmakach kuchni izraelskiej czy indyjskiej, w których używa się dużo warzyw. Jednym z przysmaków wegetariańskiej Warszawy stał się więc szybko hummus – pasta ze zmiksowanej ciecierzycy z dodatkiem tahiny i różnego rodzaju dodatków, jak kolendra, suszone pomidory czy papryki. Jeden z najlepszych hummusów w Warszawie serwuje bar wegetariański Mezze przy ulicy Różanej, ceniony jest także Beirut na ulicy Poznańskiej, Falafel Bejrut na Senatorskiej czy Marrakesh Cafe w Alejach Jerozolimskich. We wszystkich tych lokalach znajdziemy także inne przysmaki kuchni wegetariańskiej, jeśli więc szukamy możliwości zjedzenia na mieście smacznie i zgodnie ze stosowaną dietą, nie mamy w Warszawie obecnie z tym problemu.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment