everlast.waw.pl

Fitness po warszawsku, czyli ćwiczymy całą dobę

Fitness po warszawsku, czyli ćwiczymy całą dobę

Fitness po warszawsku, czyli ćwiczymy całą dobę

Fitness przyszedł razem z modą na zdrowy tryb życia, co zaowocowała rozszerzeniem powszechnego zainteresowania ofertą sportową również w Warszawie. W cieplejsze miesiące w parkach trafimy więc na liczne osoby uprawiające jogging, ale też inne aktywności sportowe, z którymi instruktorzy coraz chętniej wychodzą w plener, zachęcając tym nawet przypadkowe osoby do zainteresowania się sportem. W zimniejsze dni warto sprawdzić ofertę klubów, w której każdy może znaleźć coś odpowiadającego odmiennym temperamentom.

Warszawa ćwiczy całą dobę

Fitness to już nie tylko moda, ale wręcz styl życia. Nic więc dziwnego, że współczesne kluby w niczym nie przypominają dawnych siłowni, ale oferują możliwość spędzenia tam czasu nawet późno wieczorem lub w nocy. Niejednokrotnie obok klubów znajdują się kawiarnie, w których można spędzić czas z przyjaciółmi po ćwiczeniach czy sauny pozwalające na rozluźnienie spiętych mięśni. Dla osób zajętych lub pracujących w systemie zmianowym kluby otwarte całą dobę to dogodna możliwość zadbania o swoją sylwetkę w nietypowych godzinach. Wśród tak pracujących klubów fitness w Warszawie znajdziemy m.in. Anytime Fitness, sieć McFit czy Fitness Club S4. Zwolennicy tej formy korzystania z klubów podkreślają spokój panujący tutaj i brak kolejek do sprzętu w godzinach nocnych.

Fitness lubi różnorodność ćwiczeń

Początki fitnessu łączyć należy z wynalezieniem i rozpowszechnieniem podstawowej formy gimnastyki rekreacyjnej jaką był aerobik. Cechą charakterystyczną ćwiczeń „aerobowych” (czyli tlenowych) było to, że układ krążenia i oddychania ćwiczącego pracował w ten sposób, aby organizm mógł w trakcie ćwiczeń pobierać dostatecznie dużo tlenu i unikać okresów niedotlenienia.

Poza tradycyjnymi sprzętami na siłowni w klubach fitness znajdziemy bogatą ofertę zajęć z instruktorami. Od tradycyjnych ćwiczeń aerobowych, przez zumbę, która pozwala na radosne wyżycie się w takt muzyki rozrywkowej, po wyciszające ćwiczenia poprawiające sprawność kręgosłupa jak joga i pilates. Wykupując karnet do klubu zdecydowanie warto sprawdzić każdą z dostępnych w nim aktywności i wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszego temperamentu lub będzie najskuteczniejsza dla indywidualnego planu treningowego, jaki sobie zaplanowaliśmy do realizacji.

Powiązane artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy

Nie ma komentarzy w tej chwili, dodaj coś!

Napisz komentarz

Write a Comment